Вілла Воскресенського

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Будинок розміщений в центральній частині нового міста на розі вулиць Незалежності і Олімпійської.

Споруда побудована в кінці 30-х років ХХ ст. адвокатом Воскресенським як власна резиденція і адвокатська контора. Архітектурний стиль – функціональний конструктивізм.

Після Другої світової війни, з приходом радянської влади, сім’я адвоката не безпідставно побоюючись репресій з боку нової влади, емігрувала до Канади. Тож будівлю почали використовувати як приміщення для адміністративних потреб. Тут розміщувався архітектор міста.

Завдяки наявності трьох входів, приміщення не перебудовували аж до 60-х років, коли було вирішено розширити будівлю з боку двору, що безсумнівно призвело до втрати її гармонійного вигляду. В цей же час за будівлею було закріплено статус приміщення мерії.

Прості геометричні форми двоповерхового будинку виглядають різноманітно завдяки різному співставленню об’ємів, чергуванню виступаючих і відступаючих елементів. Кутовий вхід у будинок проводиться через терасу другий поверх якої перекритий плитою з сіткою круглих отворів. Підкреслює асиметричність композиції люнет на чверть округлої стіни. Будинок стоїть на рустованому цоколі. Перший ярус, огорожа й опора тераси, атик від вулиць розшиті горизонтально. Група вертикальних ребер на боковому ризаліті є домінантною і надає будинку сучасний вигляд.

Нині у цьому приміщені діє Хотинська міська рада.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!