Будинок Райсів

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Розміщений на головній вулиці і є типовим для міста взірцем приземкуватого 1-поверхового житлового будинку.

Зведення приміщення розпочалося у 70-х роках ХІХ ст. фінансистом, комерсантом та купцем другої гільдії А. Райсом.  Будівля планувалася як резиденція, місце для прийому високопоставлених гостей та літній будинок для незапланованого відпочинку. Після румунської окупації міста і краю Альфред вивів свій капітал з міста та виїхав в Австрію, де став одним з засновків відомої на весь світ фінансової установи роду Райфанзен – банку «Аваль», а його колишній будинок був зайнятий Хотинськими повстанцями, згодом там розмістили військовий госпіталь.

У міжвоєнний період його придбав Олексій Брон – майстер художнього фото, який мав тут житло і майстерню. Саме завдяки таланту Брона ми сьогодні можемо дійсно уявити побут місцевих жителів 20 – 30-х рр. ХХ ст. Після війни у будинку розмістився міський суд, з 1981 р. – правоохоронний заклад.

Переважаючий стиль архітектури – еклектика. Будинок має центрально-осьову композицію. Виступаючи ганок на осі має півциркульний вхідний проріз. Рисунок вікон належить до модерну. Ганок завершений високим аттіком з псевдомашикулями стилізованого під оборонну вежу, що надає будинку романтичного вигляду. Дах трисхилий. Внутрішнє планування вестебюльно-секційне, із залою у дворовій частині. При кожному зміні господаря будинок по трошки переплановувався. У залі, ще з часів суду, був пілястровий поділ стін, карниз, плафон і п’ять розеток на стелі.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!