Турецький міст

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Турецький міст добре описаний в арабських джерелах здебільшого турецьким мандрівником і учасником Хотинської війни Евлією Челебі. Наведемо кілька речень з опису «Міст оцей (мається на увазі Турецький міст), був забудований ясним падишахом і істинним шахідом Муллою Ісмаїлом – командуючим гарнізоном гвардії. А проектував це творіння француз Боплан, (правильне ім’я Гійом Лавасер де Боплан) брехати не буду але люди місцеві кажуть що було се в 1052 році. (за християнським літочисленням 1654 року)».

Отже в XVII столітті міст мав важливе військове і економічне значення. Напевно Г. Л. де Боплан спроектував його у формі двох навісних половинок, які мали видовжену форму. Скоріше за все в 1654 році міст здали в експлуатацію в проектному вигляді. Тобто, вся забудова була з дерева щоб можна було потім щось змінити. Це й стало причиною загибелі переправи.

Весною 1675 р. у Хотин прийшла епідемія чуми, яка лютувала до січня 1676 р. Від неї загинуло стільки люду, що померлих скидали у спільні могили без жодних домовин. На домовини за свідченнями вірменського літописця Іона Некульче «пішла вся деревина, від тинів до мостів». Згодом турки реставрували міст у класичну переправу.

В 1812 році за Бухарестським миром Хотин перейшов у власність Російської корони. Нажаль погана система ведення документації російськими чиновниками не зберегла дані про забудову мосту. Напевне він був відбудований місцевими жителями.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!