Торговий дім

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Будівля зведена в середині ХІХ століття в складчину на кошти єврейської фінансової общини та купців ІІ гільдії. Фактично у цьому приміщенні укладалися торгівельні угоди та велися фінансові операції особливо крупного масштабу. Оскільки, згідно законодавства Російської імперії, дрібні операції купівлі-продажу, привласненню-відчуженню майна та прав, сума яких не перевищувала 1500 рублів, могли бути здійснені у публічному місці у присутності та з письмового завірення будь-якого чиновника або дворянина. Саме у приміщені купецького дому укладалися договори, щодо трастових прав на горілчаний, хутровий, м’ясо-забійні заводи, а також комерційні підприємства з лісопереробної галузі.

Оскільки хронологічно будівля з’явилася фактично на окраїні міста, а згодом обросла каскадом адміністративних, культурних та громадських будівель. Себто за короткий відтинок часу опинилася в центрі міста. Можна сформувати уявлення наскільки фінансово-економічний сектор був важливий у міському житті Хотина, а його представники важливі для долі міста.

Будівля складається із двох однотипних фронтонів, що відповідає середньо-руській традиції ведення фінансових угод, коли обоє укладачів договору заходили до приміщення кожен із свого боку дверей.

Будинок непогано зберігся оскільки кожна влада не міняла його призначення та свято дотримувалася угод укладених у цьому приміщені до них. Проте з радянського часу встановлений віковий порядок був змінений, тож в будівлі розмістився трудовий архів.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!