Румунський банк

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

У середині 20-тих років ХХ ст. румунській окупаційній владі стало зрозуміло, що шалені темпи румунізації геть не дають результату. Насадження власної мови та культури було малоефективний при збережені фінансово-господарських традицій попереднього устрою. З цієї причини окупаційна влада розпочала другий етап румунізації вже з залучення фінансового визиску. В місті розпочинають забудову фінансово-кредитної установи, що мала продемонструвати заможність нової влади та те, що вона стоїть на «міцних ногах».

Міський архітектор Чіпріан Флореску звів будинок у характерному для румунської архітектурної традиції стилі модернізму. Класичний вигляд будівлі з переднього фасаду був розбавлений нотками витонченості у вигляді пілястр на фасаді, вивіскою у римському стилі та готичними мотивами навколо оправи вікон.

Окрему увагу архітектор приділив сходовій клітці, невеликі розміри якою компенсувалися двома квітниками по бокам.

У часи радянської влади у цьому приміщенні діяла чайна, яка пізніше переросла у кафе. Сходова клітка, що постраждала під час Другої світової війни, була реставрована і саме вона і дала назву новій організації  «Два леви». Квітники по бокам були замінені типовими фігурами левів на відпочинку.

У наш час у цьому приміщенні розташований магазин продажу дешевого одягу з Європи.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!