Публічна бібліотека

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

У 1895 р. за ініціативою групи представників місцевої інтелігенції на чолі з присяжним повіреним другої статті Ю. Томашевським засновано Хотинську публічну бібліотеку. Приміщення під неї було надано рішенням земської управи. Це була ще досить добротна будівля збідоване заледве десятиліття від зазначених подій у архітектурному стилі конструктивізму. Успіх цього рішення перевершив усі сподівання. У 1905-1906 рр. фонд бібліотеки нараховував 4 тис. примірників. При бібліотеці відкрито читальню. Однак у 1907-1908 рр. реакційно, проросійськи налаштоване керівництво повіту зробило спробу перетворити бібліотеку на заклад чорносотенного (ультра-правого) характеру, центр пропаганди російських шовіністичних ідей. Проти цього виступила міська  інтелігенція. Навколо бібліотеки розгорнулася запекла боротьба внаслідок чого її було закрито за наказом жандармерії повіту. Знову відкрити двері для читачів вдалося лише у 1910 р., станом на 1918 р. її фонд складав 20 тис. примірників книг.

В роки Другої світової війни приміщення Публічної міської бібліотеки було зруйновано, книжковий фонд частково знищено. Після війни бібліотеку було переведено в інше приміщення.

У 1944 році книг у Публічній бібліотеці значно поменшало тому, що їх велику кількість було передано в бібліотеки Чернівецького державного університету та в новоутворену обласну наукову. І тому на кінець року фонд Публічної бібліотеки складав 5 тисяч томів, бібліотека обслуговувала 250 читачів.

Відродження книжкового фонду почалось у повоєнний час, коли установа знову почала належно функціонувати. І вже в 1953 році він становив 18910 примірників книг.

В другій половині 70-80 років добудовано книгосховище абонементу, відділу використання та зберігання єдиного бібліотечного фонду. На початку 90-х років добудовано приміщення читального залу і реконструйовано раніше діючий читальний зал. Із 1979 р. бібліотека почала виконувати функції центральної бібліотеки Хотинської централізованої бібліотечної системи.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!