Постоялий двір

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Будинок витриманий у дусі конструктивізму із деякими відхиленням у вигляді вхідного порталу. Забудова будівлі варіюється між кін ХІХ – поч. ХХ ст. Кошти на будівництво та власники були сформовані у вигляді трасту (колективної складчини) коштів міської думи та поміщика Шабельмана (на землі якого й був побудований Постоялий двір). Управителем цього готелю був також єврей Шулим Шапельман.

У готельних номерах  проживали чиновники середньої руки, стряпчі та не місцеві управлінці на заводах (так звані «бригадири»). Певний час тут проживали: діячі науки і культури О.-А. Чужбинський, О. Вельтман, О. Хиждеу, а згодом один з керівників Хотинського повстанням Іван Волошенко-Мардарьев.

Не зважаючи на великий потенціал відомих постояльців заклад не став центром культурного середовища міста, оскільки вузькі коридори та малогабаритні кімнати не передбачали довгого тут перебування і функціонально підходили лише для короткочасної ночівлі. Давалася взнаки єврейська натура Шабельмана, який звик економити на житлових просторах.

У часи Хотинського повстання тут розмістив свою адміністрацію комендант Хотина – Г. Журавець.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!