Повітова школа

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Найстарша зареєстрована освітня установа в місті. Збудована у 1903 році. Проте відомо про існування навчального закладу поруч із сучасною ЗОШ № 1. Вперше це засвідчив у своїх працях відомий український етнограф, письменник фольклорист О. Афанасьєв – Чужбинський у своїй  праці «Подорож у Південну Росію в  2 томах», що була видана у 1862 р.  За описами автора це була невеличка але затишна будівля. Сьогодні збереглися лише обриси цієї школи.

На початку ХХ ст. у школі працював відомий християнський просвітитель Іван Волошенко-Мардарьєв (справжнє прізвище Мардар). Активний учасник політичного життя Хотинського повіту, депутат Хотинської міської думи, очільник спочатку проукраїнської, а згодом більшовицької партії. У січні 1919 р. став секретарем так зв. Хотинської Директорії, а з 24 січня 1919 р. очолив Хотинське повстання проти румунського режиму. Із поразкою повстання емігрував на Південну Україну, де згодом вступив у партію більшовиків. 

Новий корпус школи було побудовано на вулиці Воїнів-Визволителів і здано в експлуатацію в 1990 р. Нині навчальний заклад є загальноосвітнім та триступеневим в якому навчаються не лише місцеві учні, а й учні з села Атаки і інших сіл Хотинського району.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!