Палац Шабельмана

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Будівля розміщена на розі вулиць Незалежності і Франка. Збудована поміщиком-заводчиком (власником кількох заводів), магнатом Ш. Шабельманом, який мав неабиякий вплив на політичне життя в краї в сер. ХІХ ст. і аж до поч. ХХ ст.

Забудова палацу припадає на 80-ті роки ХІХ ст. Він задумувався як особиста резиденція в стилі пізнього класицизму – ампіру. Основний об’єм двохповерховий, прямокутний у плані, має розкриті фасади до обох вулиць та головний до заїзду з боку вулиці І. Франка. Головний фасад має балкон з металевою решіткою огородження.

Із півдня до будівлі примикає одноповерховий корпус з атиком і аналогічним фасадом. Увесь фасад рустований з радіальною розшивкою, що контрастує на темному фоні та надає будівлі урочистого вигляду. Довершує композицію восьмигранна вежа на осях чотирисхилого даху перекрита куполом з ліхтарем.

За будівлею розміщені господарські будинки, для прислуги, що мають органічне поєднання із палацом.

Після смерті власника будівлі та еміграції його чисельної сім’ї,  румунська окупаційна влада використовувала палац як готель. У 1943 р. тут розміщувалася румунська жандармерія. Після війни – це гуртожиток технікуму, в 60-ті роки – прокуратура. Нарешті з поч. 70-х і до нині тут розміщується відділення поліції.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!