Міська дума

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Міське самоврядування в місті було відновлено після того як хотинчани склали петицію до «государя» 6 червня 1870 р. відповідно до положень реформи про міське самоврядування. Восени наступного року вони отримали імператорський дозвіл, проте через правову колізію перші вибори до міської думи провели лише у 1874 р.

Міська дума була безстановим виборним органом на чолі якого стояв міський голова, що одночасно очолював і міську управу, як виконавчий орган думи.

Будинок розміщений в центральній частині нового міста біля міської ради. Зведений у 1865 році за кошти Хотинської земської управи. Архітектурний стиль – ампір. В будинку засідали чиновники виконавчої влади. Від самого свого початку і до зими 1919 р. будівля відіграла виняткову роль у історії міста та краю. Міська дума виступала центром не лише політичного, а й економічного життя. Так, у 1898 р. у міській думі засідали 19 гласних (обраних на виборах) депутатів. Із дворян – 8, купців – 6, інтелігенції – 3, з інших верств – 2. Для покращення життя міста урядовці залучали значні кошти. Станом на 1913 р. маємо показники прибуткової частини бюджету у розмірі 60,5 тис. карбованців. 

Восени 1918 р. члени думи зголосилися стати частиною відродженої Української держави Павла Скоропадського. За дорученням гетьмана до Хотина прибув староста Ізбицький із відповідною грамотою. І лише окупація місцевості румунськими військами не дала можливість завершити інкорпорацію території. 

Під час Хотинського повстання 1919 р. будівля відіграла роль штабу Директорії, а після поразки тут відбувалися показові суди над повстанцями, а на задньому дворику розстріли засуджених.

У 1946 р. будівлі повернули її початкову функцію і вона до 1963 р. була приміщення виконавчої влади району. Нині тут розміщені дитяча бібліотека та Центр надання соціальних послуг населенню.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!