Банк Райсів

Share on facebook
Поділитись
Share on telegram
Telegram

Фінансова установа з’явилася у місті в першому десятилітті ХХ ст. завдяки купцям ІІ гільдії Альфредом Дітріхом Райсом та його братом, росіянами прусського походження, що належали до давнього купецького роду, який займався дистриб’юторською діяльністю від часів Петра І та за два століття міцно стояв у впливових фінансових колах імперії. Райси мали свій особливий інтерес до новоприєднаних прикордонних територій і прибули на Хотинщину у почті імператора Миколи І, у 1812 році. Проте процес коренізації фінансового капіталу протікав в’яло оскільки складно було подолати конкуренцію місцевого єврейського капіталу. Проте саме вона стала позитивною для економічного розвитку самого міста. Після будівництва палацу Шабельмана, Райси неодмінно викупили ділянку поруч і вирішили збудувати приміщення банку в противагу. 

Архітектурний стиль – ранній модерн. Пізніше в тильному кінці ділянки був побудований службовий корпус в цегляному стилі. У 1943 р. тут, як і в палаці,  розмістився жандармський легіон, після війни – Хотинське відділення обласного Держбанку.

Будинок 1-поверховий, з підвалом, майже квадратний в плані (без прибудови). Стіни в інтер’єрі були розписані рослинним орнаментом олійною фарбою. З обладнання банку наявні старі сейфи і шафи. Були печі з високохудожнім обличкуванням – опалення замінене водяним.

У 1977 р. відбулася добудова будівлі вглиб, що позбавило приміщення бувалої граційності, яка притаманна архітектурному стилю ранній модерн.

Об’єкт на мапі

Не пропустіть важливих подій Хотина

Підпишіться та будьте в курсі!