У Клішковецькій ОТГ виготовляли червоні маки – символи пам’яті жертв війни

Центр економічного зростання Клішковецької ОТГ організував майстер-клас, який провела Куцюруба Г.М. по виготовленню червоних маків, як символу пам’яті жертв війни.

Мак – символ пам’яті у світі. Його появу пов’язують із віршами двох людей: канадського військового лікаря Джона Мак-Крея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав твір “На полях Фландрії”, що починався словами:
“В полях фламандських квітне мак
Поміж хрестів – скорботний знак
По нас…” 

Рекомендується виготовляти стилізовані червони маки з паперу, пластику або тканини та розміщувати на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця. Використання маків великого розміру або зображень на великих площинах: біг-бордах, сіті-лайтах, стелах, дошках, інших носіях, як оздоблення класів, залів чи публічного простору залишається на розсуд організаторів за умови збереження гідної пошани до цього символу.
Разом із Європою та світом, Україна розпочне вшанування загиблих 8 травня – у день підписання капітуляції нацистською Німеччиною і продовжить традиційно 9 травня.
Захід відбувся за підтримки ЄС в межах проекту “Різні громади – спільні рішення для економічного зростання”.

Центр економічного розвитку Клішковецької ОТГ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *