На Хотинщині вже почали готуватися до Великодня: розписують писанки

Територіальний фестиваль-конкурс “Розквітай, писанко!” відбувся у Недобоївській ОТГ

15 квітня на базі Центру економічного зростання Недобоївської сільської ради відбувся територіальний фестиваль-конкурс «Розквітай, писанко!» в трьох номінаціях – «Писанкове дерево», «Великодній рушник», «Традиційний розпис писанки» серед закладів загальної середньої освіти, підпорядкованих Недобоївській сільській раді.  

Усіх учасників конкурсу привітали сільський голова  Недобоївської сільської ради Юзва Юрій Михайлович, голова журі, начальник відділу освіти, молоді та спорту  Недобоївської сільської ради Кирнац Надія Дмитрівна, які  побажали усім гарного весняного настрою, творчих успіхів, берегти та примножувати звичаї і традиції рідного краю.

Під час фестивалю-конкурсу закладами загальної середньої освіти були представлені «писанкові дерева» з писанками у різних техніках виконання («Дряпанка», «Мальованка», «Зернівка», прикрашена бісером, виготовлена у техніці квілінгу та з глини); вихованці самі творили традиційні писанки розтопленим воском, закінчували незавершені роботи художньої вишивки на святкову тематику для «великоднього кошика» у техніці «хрестик», що відповідає регіональним традиціям Буковинського краю.

За найкраще «Писанкове дерево» дипломом І ступеня та грошовою премією нагороджений  учнівський колектив Недобоївського ЗЗСО  І-ІІІ ступенів, дипломом ІІ ступеня – Долинянська ЗОШ, ІІІ ступеня –Керстенецька ЗОШ І-ІІ ступенів. Грамоту «За участь» в даній номінації  отримали учні Ставчанського НВК І-ІІ ступенів.

У номінації «Великодній рушник» відзначено дипломом І ступеня та грошовою премією ученицю Ставчанського НВК Польову Марину, грамотою «За участь» – Боднар Вікторію, ученицю Недобоївського ЗЗСО.

Неабиякий талант у створенні писанки проявила Городенська Марина, учениця Керстенецької ЗОШ,  за що нагороджена дипломом І ступеня та грошовою премією, дипломом ІІ ступеня – Скоробогач Олександра, учениця Недобоївського ЗЗСО.

Переможці територіального фестивалю-конкурсу «Розквітай, писанко!» представлятимуть НедобоївськуОТГ на обласному етапі. Про це на сайті nedoboivska-gromada.gov.ua

Також у Клішковецькій ОТГ був проведений майстер-клас з розпису писанки

17 квітня, на базі центру економічного зростання Клішковецької ОТГ був проведений майстер-клас з розпису писанки. У процесі роботи були використані техніки декупажу, зернівки,сухого валяння, намотування стрічки та декоративної нитки. Діти з задоволенням проявляли свою творчість під керівництвом майстрині своєї справи Куцюруби Г.М. До мистецької діяльності було залучено 36 учнів з Клішковецького ОЗО, Клішковецької гімназії та Полянського НВК.

Учні показали свої вміння з художнього розпису писанки. Журі визначило кращу роботу та учасника, який представлятиме Клішковецьку ОТГ в обласному конкурсі.

Презерами стали: Брицька Анастасія – 1 місце, Семенко Анастасія та Дунаєвська Дар’я – 2 місце, Глушко Аліна, Михайлюк Валерія та Гарамінська Ангеліна – 3 місце. Вітаємо учасників!!! Повідомляє Центр економічного розвитку Клішковецької ОТГ на своїй сторінці у мережі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *