Податок на армію, розмитнення та інші роз’яснення від фіксальної служби

У січні платники Буковини спрямували понад 13 мільйонів гривень «податку на армію»

За даними Головного управління ДФС у Чернівецькій області у січні 2019 року державний бюджет від платників регіону отримав 13,2 млн. грн. військового податку, що на 11,6 відсотків перевищує надходження січня 2018 року.

У фіскальному відомстві акцентують увагу платників на необхідності відповідального ставлення до нарахування та сплати військового збору, адже  цей збір використовують для реформування Збройних Сил України. Також, фіскали звертають увагу громадськості, що на збільшення його надходжень напряму впливає легалізація трудових відносин та заробітної плати. Тому питання «детінізації»  залишається першочерговим і у впродовж 2019 року.
Більше половини сплаченого військового податку забезпечили платники м. Чернівці – 7,3 млн. грн. Цифри сплати військового податку у розрізі районів наступні: Вижниницький район – 696,5 тис. грн.; Герцаївський – 268,6 тис. грн.; Глибоцький  – 635,2 тис. грн.; Заставнівський – 383,4 тис. грн.; Кельменецький – 339,9 тис. грн.; Кіцманський – 719,8 тис. грн.; Новоселицький – 600,4 тис. грн.; Путильський – 218,7 тис. грн.; Сокирянський – 423,3 тис. грн.; Сторожинецький – 825,3 тис. грн.; Хотинський – 526,7 тис. грн.; м. Новодністровськ – 314,1 тис. грн.

Чернівецька митниця ДФС – у трійці лідерів з митного оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією

Термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0.5) завершується за два тижні.
7449 – таку кількість транспортних засобів громадян оформлено в Чернівецькій митниці ДФС з 25 листопада 2018 року по 07 лютого 2019 року (включно), після внесення змін у податкове і митне законодавство. Це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року та поміщені в митні режими тимчасового ввезення або транзиту.

За інформацією Державної фіскальної служби України Чернівецька область стабільно посідає третє місце у рейтингу областей, де громадяни найактивніше оформлюють транспортні засоби.

За митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією громадяни вже сплатили до Державного бюджету України майже 525 млн. гривень.

Нагадаємо, що 22 лютого 2019 року звершується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових із застосування коефіцієнта 0,5. До того ж, ця норма стосується тих, хто ввозить один легковий автомобіль для власного використання.

Отже, з 00:00 23 лютого 2019 року акцизний податок стягуватиметься у повному обсязі. Наразі це передбачено чинним законодавством.

У зв’язку із вище викладеним Чернівецька митниця ДФС акцентує увагу на основних моментах, пов’язаних зі здійсненням митних формальностей щодо транспортних засобів, які необхідно знати громадянам.

Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 громадянин зможе, якщо до 22.02.2019 (включно) електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею, а також стосовно неї відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо).
З 23 лютого коефіцієн 0,5 не застосовується, якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг.

Пільговий коефіцієнт також не буде застосовується, якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації.

Тому звертаємо увагу власників таких автівок: не чекайте останніх днів, а вчасно оформлюйте свої транспортні засоби!
Нагадаємо, що митне оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією в Чернівецькій митниці ДФС здійснюється без вихідних (з 09:00 год. до 01:00 год.) за адресою: м. Чернівці, вул. Руська, 248 М.

Буковинські фіскали презентують покрокову відео – інструкцію
щодо заповнення декларації

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області відзначають, що деклараційна кампанія – 2019 стартувала з 01 січня і триває до 1 травня 2019 року.

За словами фахівців відомства відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором): особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

З порядком подання податкової декларації та інформаційними матеріалами Ви можете ознайомитись на офіційному веб-порталі Територіальні органи ДФС у Чернівецькій області за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/
Покрокова відео – інструкція щодо автоматичного заповнення податкової декларації розміщена на веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/364200.html

ДФС Буковини: актуальні запитання – відповіді щодо адміністрування єдиного соціального внеску
Чи передбачена відповідальність до ФОП ЄП за несплату (неперерахування) ЄВ?

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску починаючи з 20-го числа місяця, наступного за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, до фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, та допустили зазначене порушення, починаючи з 01.01.2015 та надалі накладається штраф у розмірі 20 відс. своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Також, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці несуть адміністративну відповідальність.

В який термін та за якою формою особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають звіт щодо сум нарахованого ЄВ самі за себе?
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом.

Звітним періодом для них є календарний рік.
Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, із зазначенням типу форми «початкова»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *