Думай про майбутнє вже зараз!

Робота в умовах неповної зайнятості та за мізерну зарплату – позбавлення належного соціального і пенсійного забезпечення

З метою сплати якомога менших сум податків та платежів окремі роботодавці вдаються до застосування різних схем мінімізації заробітної плати найманим працівникам. Зокрема, декларують неповну зайнятість, укладають договори цивільно-правового характеру замість трудових, мінімізують зарплату як собі, так і підлеглим, прирікаючи таким чином їх та себе на мізерні пенсійні виплати при досягненні пенсійного віку.
В результаті таких дій понад 17 тисяч працівників в області зайняті неповний робочий час та більше 2,5 тисячі працюють за договорами цивільно-правового характеру. Відповідно заробітки меншого розміру за встановлений законодавством мінімальний або на цьому рівні отримують 23,5 тисячі буковинців.
Варто зауважити, що згода працювати за мізерну оплату чи приховані «у конвертах» заробітки прирікає найманого працівника на соціальні ризики сьогодні та мінімальні пенсійні виплати в майбутньому. Основними факторами забезпечення соціальних гарантій сьогодні та гідних пенсійних перспектив є офіційно задекларована заробітна плата високого рівня та тривалий страховий стаж.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вчергове закликає мешканців краю дбати про нинішній добробут та гідні пенсійні перспективи, високо оцінюючи свою працю та вимагаючи від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору. Не позбавляйте себе гарантованих державою прав і гідного рівня матеріального забезпечення як сьогодні, так і після виходу на заслужений відпочинок.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *