Аматорський театр юного глядача Хотинського РБНК взяв участь у регіональному фестивалі комедії “Золоті оплески Буковини – 2018”

У рамках регіонального фестивалю комедії “Золоті оплески Буковини – 2018” на Театральній площі у Чернівцях відбувся “День аматорського театру на Буковині” та святкування 60-ти річчя обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів “Буковинська театральна весна”. Це чи не єдиний конкурс в Україні, який має таку багаторічну історію та покликаний щороку виявляти нові обдарування серед вірних служителів Мельпомени.

З вітальним словом до присутніх звернулася начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська. У своєму виступі вона відзначила цінність та важливість творчої праці аматорів. Відтак Віра Микитівна вручила колективам дипломи, грамоти та цінні подарунки управління культури Чернівецької ОДА.

Опісля кращі аматорські театри Чернівецької області представили свій творчий доробок у своєрідній театральній феєрії з показом уривків своїх нових вистав.

Народний аматорський театр Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля представив виставу за твором Гната Хоткевича «Камінна душа» (режисер-постановник – заслужений працівник Михайло Ковалюк). Упродовж столітньої історії театру, він вважається одним з лідерів театральних колективів краю.

Народний аматорський театр «Дивосвіт» Заставнівського районного палацу культури показав інсценізацію за твором Володимира Михайловського «Покараний гріх» (режисер-постановник – заслужений працівник культури України Лідія Гайдей). Його творчий шлях – це яскраве свідчення розвитку культури нашого краю.

Зразковий аматорський дитячий театральний колектив будинку народної творчості та дозвілля села Лівинці Кельменецького району представив до показу театралізовану інсценізацію за мотивами української народної казки «Курочка ряба» (керівник – Тетяна Іванська).

Зразковий аматорський театр юного глядача Хотинського районного будинку народної творчості та дозвілля запропонував глядачам мікс за творами відомих світових казкарів «Пригоди Незнайки або у світі казок» (режисер-постановник – Леся Микитенко).

Народний аматорський театр малих форм Сторожинецького районного будинку національних культур зацікавив глядача неперевершеною грою акторів з трагіфарсу Надії Птушкіної «Ненормальна» (режисер-постановник – Марина Піта). Завершив це яскраве театральне дійство народний аматорський театр Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля з виставою Валентина Красногорова «Зламана ілюзія» (режисер-постановник – заслужений артист України Мирослав Маковійчук).

А вже ввечері на сцені Чернівецького драмтеатру глядачі мали змогу познайомитися з унікальним сільським народним аматорським театром будинку культури села Драчинці, у якому грають дід, син, невістка та онуки. Колектив презентував водевіль “На вулиці скрипка грає” (за твором С. Васильченка “На перші гулі”). Глядач був переповнений емоціями та позитивною енергетикою від природної гри акторів театру і жваво підтримував їх бурхливими та щирими оплесками.

На учасників цього творчого колективу чекав ще один приємний сюрприз. Особливою відзнакою голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука був відзначений Октавіан Верстюк, режисер народного аматорського театру за багаторічну творчу працю, розвиток культури краю, аматорського театрального мистецтва та з нагоди відзначення 100-річчя Буковинського віча.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *