Два міста – Хотин та Хорезу – минуле поєднало у сучасності (ФОТО)

Минуле поєднало два міста у сучасності! Саме Петре Чікірдан в архівах знайшов зв’язок між Хотином та Хорезу, у понад 500 документах. Саме у 1944 році у м. Хорезу було евакуйовано 5 тисяч мешканців Хотина разом з  мерією та усім архівом. Наразі у Хорезу проживають нащадки жителів Бессарабії та Буковини. Під час цих досліджень виникла ідея про співпрацю міст у яких спільна історична спадщина.        

Петре Чікірдан

20 листопада у Хотин завітала делегація з Румунії, депутати та примар міста Хорезу, що у повіті Вилча, де  вони зустрілися зі своїми колегами у Хотинській міській раді.  Мер міста розповів гостям про наше місто, його минуле та сьогодення. Згадали й минуле, зокрема, період румунської окупації, коли Хотин був повітовим центром Румунії. Примар м. Хорезу Ніколає Сардареску відповідно розповів про своє місто. Він зазначив, що міста Хорезу і Хотин схожі за розміром території, кількістю населення, багатою історичною та культурною спадщиною, великими перспективами для розвитку туризму. Спільним є не тільки минуле. Хотин для Ніколає Сардареску схожий на Хорезу, до вступу Румунії у Європейський Союз. Він розповідає, що ЄС став для них шансом та поштовхом до розвитку, яким вони скористалися… Хотин теж має вагомий потенціал. Спільною метою стане допомога Хотину у залученні європейських грантів та коштів.


Завершенням зустрічі стало підписання Угоди про ділове двостороннє співробітництво між містами Хотин (Україна) і Хорезу (Румунія). Підписи і печатки поставили Хотинський міський голова Микола Головльов та його колега Ніколає Сардареску.

Представники делегацій обмінялися подарунковими пам’ятками про міста-побратими. Мер Хотина вручив примару Хорезу картину із зображенням Хотинської фортеці, отримавши натомість від нього символічний диплом про співпрацю міст з написом «Брати назавжди».

Сторони домовилися про співпрацю шляхом обміну досвідом та кращими практиками в соціально-економічній, освітній та культурній сферах. Також румунська сторона пропонує підтримку хотинчанам у навчанні спеціалістів для поглиблення міжнародного співробітництва та залучення грантових коштів. Після ділової зустрічі гості відвідали історичну памятку – Хотинську фортецю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *